Ruşen Alkar
http://rusenalkar.anatolianrock.com
 
 Ana Sayfa
 Grup Hakkında
 Grup Elemanları
 Demolarımız
 Videolarımız
 Repertuarımız
 Fotoğraf Albümü
 Forum
 Linkler
 Bize Ulaşın
 
 
EVRENSEL- GENÇ HAYAT RÖPORTAJI

Bunun için ben kendi adıma çok heyecanlıyım. Bilinçli bir genç topluluğuna konser vermek çok sık yaşadığımız bir şey değil. Sahnede ve kamp içinde geçireceğimiz günlerin dostluk ve paylaşım anlamında çok değerli olacağını düşünüyorum.
“Beraber üretmek ve paylaşmak” ilkesiyle geçirilecek on günden sonra tekrar içine düşeceğin gerçek dünyanın katılığı düşündürüyor tabi. Bu noktada kamp süresince öğreneceğimiz dostluğu, paylaşımı ve sevgiyi kamptan sonraki hayatta devam ettirebilmenin öneminin büyük olduğunu düşünüyorum. . Politik anlamda çok keskin bir çizgim olduğu söylenemez. Ben devrimin kişinin önce kendi içinde başarması gereken bir kavram olduğuna inanırım. Kişiliğinde yüzlerce tabu taşırken taştan duvarları yıkmaya çalışmak çok temelsiz ve boşuna bir hareket.
Sahne alacak gruplar arasında canlı performanslarını çok merak ettiğim bir kaç isim var. Özellikle Tara Jaff ve Metin Kahraman. Müziklerini dinlemek ve onlarla tanışmak özel anlar olacak benim için.
Şarkılarım çok öznel gibi görünse de aslında herkesin içine döndüğünde orda bulacağı bir kimyası olduğuna inanıyorum. Şarkı sözlerimdeki, ‘’arama bir din ait olmak için, sevgi tek tanrıdır.” cümlesinde insanların yaşama daha sıkı tutunabilmek için kendilerine söyledikleri yalanlarıdır “tanrı”... ya da ‘’ağlarım sezişim yalan , yaşarım soluğum yalan” bana göre kapitalizmin içimizden emip çıkardığı ruhumuzun yerine bıraktığı posa içinde, bir şeyler bulma arayışıdır.
08-08-2007

[Haberin Eklenme Tarihi: 21.08.2007]

Haberlerin Tamamı >>